Diplomky na stojáka

Tematické okruhy

Ukažte ostatním, na čem jste tak dlouho pracovali. Dejte vědět o svém výzkumu širší veřejnosti a ještě u toho získejte některou ze zajímavých cen.

Ambicí tohoto projektu je dát studentům prostor své vědecké práce (bakalářky, diplomky, disertace) veřejně prezentovat před širším publikem a nabídnout, diskutovat a sdílet své objevy dál. Formou atraktivních prezentací moderního stylu přednášet výjimečné poznatky ze studentských prací veřejnosti a zábavnou formou tak otevírat veřejnou a zároveň odbornou diskusi nad nimi.

Projekt je zcela zdarma, stačí do 8. května vyplnit přihlášku na www.diplomkynastojaka.cz.

Z přihlášených studentů odborná porota vybere 16-20, pro které je připraven seminář k přípravě prezentace.

Samotné prezentace se uskuteční v termínech 30. května, 6.,13. a 20. června (v každém dnu 4-5 prezentací). Studenti mohou získat zajímavé ceny - například finanční podporu jejich studijních cest atp.

facebook stránka projektu

podrobný popis projektu

Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI