Hyde Park o popularizaci vědy

Tematické okruhy

V sobotu 20. dubna bude pořad České televize Hyde Park Civilizace věnován diskusi o možnostech komunikace o vědě s širokou veřejností.

Na otázky diváků bude odpovídat Aidan Laverty z BBC, který je podepsán pod veleúspěšnou televizní sérií Horizon; Elise Andrew, zakladatelka nejúspěšnější facebookové stránky zaměřující se na popularizaci vědy I fucking love science a Sonya Pemberton, držitelka Emmy, australská televizní producentka.

Do přímého přenosu se s otázkou či komentářem můžete zapojit i vy. Jak to udělat, se dozvíte na stránkách pořadu. Pokud máte v sobotu večer jiný program, pořad samozřejmě najdete po odvysílání v archivu České televize.

Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI