Jaro ožívá!

Tematické okruhy

Sledujte a mapujte spolu s celou Evropou, jak vlaštovky přináší jaro. Zúčastnit se projektu Jaro ožívá je jednoduché a zábavné.

Jaro ožívá je jednoduchý projekt sledování ptáků. Díky dětem a dospělým v celé Evropě jsou nejen ornitologové, ale i všichni ostatní schopni každý rok sledovat příchod jara.

Zúčastnit se pozorování můžete jednoduše i vy. Vše co musíte udělat, je zaznamenat on-line Vaše první pozorování vlaštovky, rorýse, kukačky, čápa bílého a vlhy pestré.

Podívejte se na stránky s výsledky, abyste viděli, co všechno již bylo objeveno díky předchozím ročníkům projektu.  Na stránkách najdete  i mnoho zajímavostí, fotografií, filmů a her ze života stěhovavých ptáků. Můžete se zapojit také do zajímavého projektu nahrávaní hlasů Ptáka roku. Můžete pomoci např. zmapovat nářečí českých strnadů.

Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI