Objevte webináře!

Tematické okruhy

Nedovoluje vám vaše pracovní doba nebo místo bydliště účastnit se osobně zajímavých seminářů? Čím dál více pořadatelů umožňuje účast na svých akcích on-line.

Přinášíme vám nabídku několika zajímavých webových stránek, které nabízejí jednorázové akce, nebo pravidelné seriály diskusí a seminářů:

Makroekonomické dopady podpory energetických renovací budov

Již tento týden,13. března od 11 do 12.30 hodin, můžete sledovat prezentace, komentovat a pokládat otázky ekonomům Miroslavu Zámečníkovi a Tomáši Lhotákovi, kteří představí svou studii, v níž vypočítali vliv systematické podpory energetických renovací budov na české hospodářství. Webinář najdete na této adrese. Přihlašovací jméno si volíte sami, jako heslo vyplníte „studie". Webinář pořádá Hnutí Duha.

Fórum ochrany přírody

Fórum ochrany přírody poskytuje prostor k diskusi, předávání poznatků a hledání řešení v různých aktivitách ochrany přírody. Každý měsíc pořádá forum internetové semináře, jichž se můžete po registraci účastnit on-line. Zájemci o následující webináře se mohou zaregistrovat na adrese forumochranyprirody@email.cz (do předmětu uveďte "webinar" a do těla mailu své jméno a adresu bydliště). Na kanálu Fóra na YouTube máte možnost shlédnout záznam předchozích webinářů.

Přírodovědci.cz

Na oficiálním YouTube kanálu projektu Přírodovědecké fakulty UK v Praze, který je určen žákům základních škol, jejich učitelům a rodičům, ale i všem ostatním, kdo mají rádi přírodní vědy, najdete např. záznamy z tzv. chemických čtvrtků, popularizačních přednášek pro studenty středních a vysokých škol, učitele i zapálené laiky.

Science cafe

Na stránkách největšího českého pořadatele diskusních setkání vědců a zájemců o vědu z řad široké veřejnosti najdete obsáhlý archiv proběhlých diskusí, a nejen to. Prostřednictvím Sciecne Café můžete také sdílet vaše vlastní záznamy přednášek a rozhovorů s vědci a vědkyněmi.

Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI