Nabídka výzkumných témat

Tematické okruhy

kontaktovat
autora
Tematické okruhy: přírodní vědy, lékařské vědy
Instituce: Univerzita Palackého Olomouc
Publikoval: RNDr. Jiří Holinka, Ph.D.
Typ: nerozlišeno
Datum vložení: 07. 02. 2013
Relevantní do: 31. 12. 2013
Klíčová slova: PhD. studium, biotechnologie, nanotechnologie

Inovace PhD. studia pro biotechnologické aplikace

Představujeme Vám projekt, který je založen na propojení a inovaci doktorských studijních programů Ústavu imunologie (Univerzita Palackého v Olomouci) a Ústavu fyzikální a spotřební chemie (Vysoké učení technické v Brně) zaměřených na oblast medicínských bio a nanotechnologií. Vzdělání a praxe v těchto oblastech je v současné době značně specializovaná, bez vzájemného propojení a syntetické vazby na reálné potřeby akademické sféry a výrobních institucí soukromého sektoru. Cílená provázanost těchto dvou oborů je značným přínosem v edukaci inovačních procesů, které jsou v ČR zcela nově zaváděny a v realizaci představují výstupy s mimořádně vysokou přidanou hodnotou. Projekt zájemcům nabízí: - unikátní ucelené kurzy, které budou syntézou teoretických poznatků zprostředkovaných vysokou školou, ale zejména praktických laboratorních metod v podmínkách podnikového výzkumu (výzkumného podniku Contipro Group s.r.o.), s cílem seznámit účastníky s postupy, které jim ukážou nejmodernější bio a nanotechnologické procesy nerealizovatelné v limitech akademické laboratoře. Pro všechny účastníky kurzů bude zajištěno zdarma ubytování a strava po dobu realizace kurzů. - praktické stáže v délce trvání jednoho měsíce realizované v laboratořích společnosti Contipro Group s.r.o. Formou pohovoru bude pro každý cyklus vybráno celkem 10 adekvátních účastníků. Ze strany společnosti Contipro Group s.r.o. bude pro všechny účastníky stáže zajištěno zdarma ubytování a strava po dobu realizace stáže v laboratořích. Na závěr stáží bude společnost Contipro Group s.r.o. formou výběrového řízení vybírat z nejlepších účastníků potenciální zaměstnance firmy. Bližší informace o náplni projektu s možností přihlášení do jednotlivých kurzů naleznete na adrese www.bionanotech.cz

Reagovat

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste již zaregistrován/a, přihlašte se prosím.


Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI