Poptávka výzkumných témat

Tematické okruhy

kontaktovat
autora
Tematické okruhy: zemědělské vědy, sociální vědy
Instituce: AREA viva
Publikoval: Mgr. Vojtěch Veselý
Typ: nerozlišeno
Datum vložení: 08. 11. 2012
Relevantní do: 01. 03. 2013
Klíčová slova: sociální zemědělství popis

Sociální zemědělství v ČR

ÚVOD: ...zeměděslké prostředi funguje jako zázemí pro uplatnění osob, které pro svůj plnohodnotný život potřebují asistenci sociálního, výchovného, probačního... pracovníka. STAŤ: popis čínností, které probíhají v zemědělském prostředí (farmy, zemědělská družstva) a nejsou primárně zaměřené na produkci (pěstování řepky, chov vepřů...), generování zisků (agroturistika) nebo léčbu (zooterapie). Klienty se stávají např.: osoby s postižením, senioři, sociálně znevýhodnění, drogově závislí, postraumatici, trestanci. ZÁVĚR: více hlubších informací k dispozici.

Reagovat

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste již zaregistrován/a, přihlašte se prosím.


Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI