Poptávka výzkumných témat

Tematické okruhy

kontaktovat
autora
Tematické okruhy: sociální vědy, humanitní vědy
Instituce: O.s. Krasec
Publikoval: Lucie Černická
Typ: nerozlišeno
Datum vložení: 07. 07. 2013
Relevantní do:
Klíčová slova: ekologická výchova, EVVO, kvalitativní výzkum

Vyhodnocení vlivu ekologické výchovy na věkovou kategorii 20-25 a 25-30 let.

Kvalitativní sociologický výzkum, který ukáže, zda a jak se absolvování ekovýchovných programů v různých formách v období základní školní docházky odrazilo v hodnotových názorech a praktickém životě absolventů těchto programů v oblasti ekologie a etiky. Zaměřit se na průzkum ve věkových kategoriích 20-25 let a 25-30 let. Srovnat s adekvátní skupinou mladých lidí, která nemá zkušenost s ekovýchovou, případně se skupinou, na kterou působilo zapojení do dětských a mládežnických organizací typu TOM, Skaut apod. Zjistit jaké formy ekovýchovy ovlivňují jednání účastníků ve prospěch životního prostředí.

Reagovat

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste již zaregistrován/a, přihlašte se prosím.


Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI