Poptávka výzkumných témat

Tematické okruhy

kontaktovat
autora
Tematické okruhy: sociální vědy, humanitní vědy
Instituce: O.s. Krasec
Publikoval: Lucie Černická
Typ: nerozlišeno
Datum vložení: 07. 07. 2013
Relevantní do:
Klíčová slova: ekoporadenství, , ekoporadny, kvalitativní výzkum, poradenské služby

Zjištění dnešní potřebnosti ekoporadenství, ekoporaden a forem odborného poradenství v oblasti životního prostředí

Výsledkem výzkumu bude zjištění, zda a jaké jsou aktuální potřeby, požadavky domácností na environmentálně zaměřené poradenství. Zda, a v jaké podobě a hloubce a v jakých tématech potřebuje veřejnost služby ekoporaden v době široké dostupnosti informací v internetové síti. Dále zjištění ochoty za odborně podložené informace zaplatit. Ve výzkumu je třeba postihnout rozdíly mezi městy a venkovem, věkem i sociálním postavením cílové skupiny.

Reagovat

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste již zaregistrován/a, přihlašte se prosím.


Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI